Co może oznaczać ból mięśni podczas podróży egzotycznej?

Wyjechałam z rodzicami do Afryki. Po kilku dniach dostałam bardzo silnego bólu wszystkich mięśni oraz głowy. Przeszło po ketonalu... Następnie pozostały tylko zawroty głowy podczas wykonywania gwałtownych ruchów np. Schylanie się bądź obrót głowy... Teraz doszło do tego okropne zesztywnienie karku promieniujące do barków ... Co to może być i ewentualnie jak można temu zaradzić ponieważ będziemy tu jeszcze przez tydzień i chciałabym skorzystać z wakacji ... Z góry dziękuje za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza tam na miejscu i diagnostyka, może to być infekcja nawet dosyć poważna