Co może oznaczać gwałtowne parcie na stolec?

Mój problem to: Bardzo gwałtowne parcie na stolec, który podczas wypróżniania jest w pierwszym momencie jak strzał, potem stolec jest rzadki . Zawsze następuje to ok. 1 godziny po posiłku i poprzedzone jest to niepokojem i dyskomfortem samopoczucia. Zdarza się to raz góra dwa razy dziennie. W zasadzie nauczyłem się z tym żyć, ale chciałbym się tego pozbyć, bo jest jakieś ograniczenie.

Lek. Paweł Szadkowski

Pana dolegliwości mogą być objawem zespołu jelita drażliwego lub innego zaburzenia. Może pan skonsultować się w tej sprawie z gastroenterologiem lub lekarzem pierwszego kontaktu.