Co może oznaczać wysokie ciśnienie i puls?

Witam, Od pewnego czasu caly czas choruje. Przez 10 lat bralam pol tabletki metocard ze wzgledu na wysokie cisnienie. Teraz przybywam na terenie Niemiec I lekarz kazal mi je odstawic. Po paru miesiacaxg zdarza mi sie miec wysokie cisnienie I puls czesti w granicach 100. Trzy tyg temu mialam bole, balam sie ze serce, lekarz stwierdzil ze pewno kregoslup. Miedzy czasie mialam zapalenie oskrzeli ale juz wszystko dobrze. Mialam badania krwi I wyszly priblemy z tarczyca. Jednak lekarz nie ma czasu sie spotkac dopiero za dwa tyg. Wczesniej mialam zapalenie nerek. Od dziecka mam co jakis czas, jednak nic nie znalezli. cztery miesiaxe temu mialam tez angine. Acteraz boli mnie gardlo, mam opuchnieta szyje z lewej strony I boli I wydaje mi sie ze mam jakby dziure w lewym migdale. Jestem caly czas zmeczona I co pare dni czuje sie chora. Czy te ibjawy moga sie ze siba laczyc? Pozdrawiam

Lek. Michał Lenard

Pani objawy są prawdopodobnie związane z anginą, jednak wymagają wykonania odpowiednich badań laboratoryjnych i zbadania przez lekarza. Ponadto nie wiem jakiego rodzaju problemy z tarczycą zostały u Pani zdiagnozowane. Nadczynność tarczycy może dawać objawy podwyższonego pulsu a nawet ciśnienia, w takim przypadku należy leczyć chorobę tarczycy jako przyczynę objawów. Pozdrawiam!