Co może znaczyć dziwne zachowanie mojej żony?

Witam, Z moja żona ostatnio dzieją się dziwne rzeczy .Awanturuje się ,ciagle zmienia zdanie ,opowiada nie stworzone rzeczy ,przekręca sytuacje które miały miejsce ,patologicznie kłamie ,nikogo nie chce słuchać,wpada w furię bez powodu ,chodzi na policję i opowiada dziwne nieprawdziwe historie itd.Jej mama była chora i popełniła samobójstwo ,z ojcem też było coś nie tak .Od jakiegoś czasu namawiam ją żeby poszła fo psychiatry ale ona wykrzykuje że jest zdrowa i nigdzie nie pójdzie .Zaczyna szkodzić mi i moim dzieciom.Co mogę zrobić?jak pomóc jej i sobie ?A może gdzie udzielą mi porady ?Boje się że zrobi krzywdę moim dzieciom .

Dzień Dobry Panu,

Dziękuję Panu za zaufanie :)

Zaprezentowane przez Pana zachowanie, może zaniepokoić i słusznie, że poszukuje Pan dobrego rozwiązania, dla Małżonki, Dzieci i Siebie.
Dzień Dobry Panu, Opisana przez Pana sytuacja rodzinna, wygląda na trudną i wielowątkową.
Domniemam, że stan zdrowotny, Pana Małżonki wygląda na poważny, niepokojący oraz może stanowić zagrożenie, dla Państwa Dzieci oraz Rodziny.

Co Pan może?
Już dzisiaj! może Pan skontaktować się z bezpłatnym Kryzysowym Telefonem Zaufania, nr 116 123, czynnym w godz. 14.00-22.00 gdzie uzyska Pan potrzebne wskazówki, wsparcie i pomoc specjalistyczną.

Jak również z bezpłatnym/telefonicznym całodobowym/Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej, np w Krakowie, nr 12 421 92 82, gdzie uzyska Pan wskazówki, co może Pan i Pana Rodzina w takiej sytuacji zrobić, w trosce (również) o Pana Małżonkę (po rozpoznaniu sprawy).

Z przesłaniem dla Pana i Pana Rodziny Tego, Co jest najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.om tel. 502 749 605