Co może znaczyć opuchlizna palca pod paznokciem?

Dzień Dobry mam spuchniety palec pod paznokciem i na lewo od niego (prawa stopa) czy to zwykle zbicie czy coś więcej?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Opuchliznę w okolicach paznokcia palca stopy mogą wywoływać różne czynniki. Niestety brakuje w pytaniu ważnych szczegółów, takich jak np.: kiedy zmiana się pojawiła, od jakiego czasu się utrzymuje, czy towarzyszy jej ból, zaczerwienienie lub ropna wydzielina, którego palca dotyczy i czy był on wcześniej stłuczony? Bez tych informacji trudno Nam będzie coś doradzić. Wskazane jest, aby udał się Pan do lekarza pierwszego kontaktu lub na szpitalny oddział ratunkowy, jeżeli przypadłość szczególnie Pana niepokoi. Na wizycie specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad lekarski, zadając pytania podobne do tych, które przedstawiłem. Dokładnie obejrzy wskazane miejsce i jeżeli uzna za zasadne, to zleci zdjęcie RTG lub badanie OB i CRP krwi, aby wykluczyć lub potwierdzić stan zapalny.

Opuchlizna palca może być wywołana np. stłuczeniem palca, nieprawidłowo dobranym obuwiem, zanokcicą paznokcia.

Proszę zapoznać się także z innymi materiałami na naszym portalu, które rozwijają temat:

https://portal.abczdrowie.pl/zanokcica

https://portal.abczdrowie.pl/podwyzszone-crp-diagnostyka-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.