Co na łojotokowe zapalenie skóry na twarzy?

Mam lojotokowe zapalenie twarzy(broda i nos) stosuje adwantan krem.Przestal dzialac. Jest masakra.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

Leczenie łojotokowego zapalenia skóry jest długotrwałe. Głównym celem terapii jest redukcja liczby drożdżaków na skórze, ograniczenie stanu zapalnego i zahamowanie nadmiernej produkcji sebum. Do mycia (dwa razy dziennie, nie częściej, ponieważ zbyt częste pobudza produkcję łoju) należy używać bezalkoholowych preparatów, miejscowo stosować kremy i maści o działaniu przeciwgrzybicznym i przeciwzapalnym. Jeśli taka terapia nie pomaga, pod kontrolą dermatologa można rozważyć fototerapię i/ lub kortykosteroidy. Polecam również peelingi medyczne o działaniu złuszczającym i przeciwłojotokowym ( z kwasem migdałowym, salicylowym).

0

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty