Co oznacza guz esicy zamykający jej światło?

Witam serdecznie , mój teść miał dziś robioną kolonoskopię pod kątem nowotworu jelita grubego , bardzo prosze o pomoc w interpretacji wyniku , wiem że na ostateczną diagnozę trzeba czekać aż do momentu otrzymania wyniku his-pat z wycinków ale denerwuję się bardzo , oto opis : Kolonoskop wprowadzono do esicy, gdzie na głębokości 19 cm znajduje się naciek o wyglądzie typowym dla Ca. Zamyka on prawie całkowicie światło jelita . Pobrano 6 wycinków do badania hist-pat. Pomiędzy naciekiem a odbytem bez zmian. Wnioski: Guz esicy zamykający jej światło. Zmiana wygląda na zaawansowaną miejscowo. I co to jest ten naciek ? dziękuje za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Niestety opis badania wskazuje na zmianę nowotworową. Naciek w tym kontekście oznacza zmianę - guza. Żeby wprowadzić jakiekolwiek leczenie, konieczny jest wynik hist-pat, więc niestety trzeba poczekać na dokładną diagnozę.