Co oznacza zagięcie wątrobowe bez zmian, okrężnica poprzeczna z uchyłkami, zagięcie śledzionowe bez zmian?

Miałam robioną kolonoskopie. Pobrano mi wycinki do badania, jestem tym zaniepokojona. Opis badania. Kolonoskop wprowadzono do kątnicy. Uwidoczniono zbieżne fałdy, ujście wyrostka robaczkowego oraz zastawkę Bauchina. Kątnica bez zmian. Okrężnica wstępująca bez zmian, pobrano wyc 1-2. Zagięcie wątrobowe bez zmian, okrężnica poprzeczna z uchyłkami, zagięcie śledzionowe bez zmian. Okrężnica zstępująca z uchyłkami, esica-liczne uchyłki. Odbytnica bez zmian-pobrano wyc 3-4 bad hist-pat. Odbyt bez zmian. Biopsja: j.w. Rozpoznanie: kod procedury: Uchyłkowatość j grubego. Zalecenia: pobrano wycinki do badania. Wyniki będą dopiero za trzy tygodnie. Czy mam powody do niepokoju.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jedyną zmianą, która została wykryta w badaniu to uchyłki jelita grubego. Są one dość częstym problemem u osób w Pani wieku. Reszta opisu jest prawidłowa. Oczywiście w celu poprawnej interpretacji wyniku badania powinna Pani udać się do lekarza prowadzącego.