Co oznacza mój wynik igm?

Witam odebrałam dziś wynik igm wynik 0,130. Niereaktywne<0,83 watpliwy 0,83-1.0.reaktywny >1,0.Justyna

Wynik jest ujemny.
Oznacza to np., że niski poziom przeciwciał IgM wskazuje na brak świeżego zakażenia.
A jeśli badania były wykonywane w kierunku czynnika reumatoidalnego, to jest on nieobecny.
Podaje Pani za mało danych aby można było coś więcej napisać i doradzić.

Pozdrawiam.
wizytylekarskie.org