Co oznacza taka narośl pod pachą?

Zauważyłem dziś dziwna narośl pod pachą i zastanawiam się co to takiego jest to podłożone krótkie kilka milimetrów i w środku widać że jest czerwone.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w pytaniu pisze Pan, że pod pachą zauważył narośl, która niepokoi swoim wyglądem. Jest podłużna i w środku ma zaczerwienienie. Nie pisze Pan jednak o objawach towarzyszących, czyli o bólu, świądzie, krwawieniu czy sączeniu się jakiejś wydzieliny.

Możliwe, że jest to zmiana, którą powinien zobaczyć dermatolog. Na początek jednak może warto udać się do internisty, który wstępnie oceni charakter tej zmiany oraz pilność wizyty u specjalisty. Jeśli takowa zaistnieje, to dermatolog dokładnie to miejsce obejrzy i zadecyduje, co dalej należy robić. Opcji w takiej sytuacji jest wiele od obserwacji zmiany przez jakiś czas po usunięcie i poddanie badaniu histopatologicznemu. Wszystko będzie zależało od oceny lekarskiej. Zachęcamy zatem do wizyty u lekarza pierwszego kontaktu. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Poniżej artykuły, które mogłyby Pana zainteresować:

https://portal.abczdrowie.pl/choroby-skory-typowe-objawy

https://portal.abczdrowie.pl/brodawki-wirusowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.