Co oznacza ten ból dziąseł u dziecka?

Dzień dobry. W zeszłym roku stomatolog zatruł synowi ząb- czwórkę, ponieważ leczenie go nic nie dało i syn ciągle odczuwał ból. Teraz, prawie rok po czym skarży się na ból dziąseł. I faktycznie zaraz nad zatrutym zębem zrobiła mu się opuchlizna wielkości małej grufki, która raz już pękła i wylało się trochę krwi. Trwa to od trzech dni. Syn twierdzi, że boli go gdy mocno coś zagryzie lub dotknie to miejsce. Nie wiem czy mam udać się do stomatologa czy najpierw zastosować jakieś leki(maści) bez recepty? Dziękuję za odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

opisywana przez Panią zmiana na dziąśle u dziecka prawdopodobnie wymaga obejrzenia przez stomatologa. Z relacji zawartej w Pani pytaniu wynika, że w ubiegłym roku dziecko miało leczony ząb, zatruwany i niestety to nie przyniosło oczekiwanego rezultatu. Pojawia się ból dziąsła, który nie ustępuje. Dodatkowo na dziąśle wytworzył się pęcherz wypełniony krwią. Wydaje się, że w obrębie dziąsła mógł się wytworzyć stan zapalny. Raczej nie należy stosować żadnych leków na własną rękę w tej sytuacji, aby nie zaostrzać tego stanu. Prawdopodobnie lekarz będzie stosował leczenie miejscowe tej zmiany a dodatkowo nie wykluczona jest w tej sytuacji antybiotykoterapia. Z tego też względu konsultacja ze stomatologiem jest w tej sytuacji niezbędna.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-dziasel-czym-jest-nieprawidlowa-higiena-choroby-objawy-unikniecie-bol

https://uroda.abczdrowie.pl/zapalenie-dziasel

https://portal.abczdrowie.pl/zeby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.