Co oznacza USG gruczołu krokowego i cystoskopii?

Usg-gruczoł krok.o obj.24 ml.W części prawobocznej przy ścianie pęch. jest hyperechegoniczną strukt. dł. ok.30mm z owalnym bezechowym obsz. śr 5mm.Po mikcji powyżej tej zmiany widać dynamicznie przemieszcz. się w moczu drobne hyperechogeniczne punkty śr 1mm.Po mikcji zalega w pęch. 140 ml moczu.Nerki położ. prawidłowo o prawidł.kształcie i struk. sonograficznej.Po cystoskopi skier. do szpitala-rozrost gruczołu krok. ICD10:N40 DO TUR-O-trzeci płat.TPSA-1,05 . Proszę o interpret.czy to zły wynik

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm nie można się wypowiedzieć . Proponuje kierowac się zaleceniami lekarza badającego