Co oznacza uwypuklenie tarczy międzykręgowej?

dzien dobry, od paru lat mam zawroty glowy, ostatnio wykonalam tomografie odcinka c oto wynik: na poziomie c2-c3 tylne uwypuklenie tarczy miedzykregowej splyca przestrzen plynowa przedrdzeniowa; na oziomach c5-c6, c6-c7 splycenie przestrzeni plynowej przedrdzeniowej przez tylne uwypuklenie tarczy miedzykregowej, czy to moze powodowac zawroty glowy oraz czasowe niedowlady reki?

Witam!
Tarcza międzykręgowa, popularnie zwana "dyskiem", jest zbudowana m. innymi z jądra miażdżystego i zabezpieczających pierścieni. Bywa, że pierścienie słabną, a nawet pękają i dochodzi do przepukliny jądra miażdżystego. Wpukla się ono czasem do kanału kręgowego i modeluje oponę twardą. Czasem uciska korzenie nerwowe, dając różne dolegliwości. Z opisu zademonstrowanego przez Panią wynika, że ma Pani wielopoziomową dyskopatię szyjną. Powinien to ocenić neurochirurg. Wyjścia są dwa: operacja lub leczenie farmakologiczne i rehabilitacja.
Z poważaniem
W. Łuczkowski