Co oznacza wynik badania kinazy?

Dzień dobry. Po uskarżaniu się na różne, dziwne bóle brzucha, boków i ogólnie mięśniowe neurolog przepisał mi badania na IGM oraz Kinaze Kreatynową. Wynik IGM 30 czyli dodatni natomiast zatrważająca kinaza, aż 2500 przy normie do 200. Problemów z sercem raczej nie odczułem, może małe arytmie przy różnych okolicznościach. Czy trening siłowy może podnieść ten enzym aż tak wysoko? Na co może wskazywać tak wysoki wynik kinazy, lekarz zlecił również dalsze wykonanie IGG i ANA1.

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana konsultacja lekarza reumatologa i powtórzenie badania ck po odpoczynki