Co oznacza wynik badania kręgosłupa i ucisk worka oponowego?

Proszę o odczytanie mojego wyniku zniesiona lordoza kręgosłupa C. Prawidłowa wysokość oraz intensywność sygnałów trzonów kręgowych,drobne zmiany zwyrodnienieniowe.Zaburzenia uwodnienia krążków m-k z nieznacznym obniżeniem wysokości C5/6.Na poziomie C5/6 jest dokanałowa wypuklina krążka m-k typu szerokopodstawnej protruzji wraz ze zmianami w stawach uncovertebralnych łącznie powodująca względną stenozę kanału kręgowego ucisk worka oponowego ze śladową zachowaną okolordzeniową rezerwą objętościową moderację korzeni C6 w odcinkach wewnatrzkanalowych

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Wynik badania wskazuje na chorobę zwyrodnieniowa kręgosłupa w odcinku szyjnym. Wpuklające się krążki międzykręgowe do kanału rdzenia kręgowego mogą uciskać na nerwy rdzeniowe i powodować dolegliwości bólowe. Taki wynik powinien zinterpretować lekarz, który skierował Panią na badanie.