Co oznacza wynik badania OCT nerwu wzrokowego?

Proszę o ogólną interpretację badania OCT nerwu wzrokowego. Opiszę jak potrafię, choć słabo się znam. Dla lewego oka całkowita grubość: 65 um, dla prawego 50um. Największe ubytki w kwadrantach S i N w obu oczach (są na diagramie na czerwono). Kwadranty T oraz I są oznaczone na zielono. Topografia tarczy dla lewego oka: powierzchnia tarczy 1 mm2, dla prawego oka nie udało się komputerowi obliczyć. Okulista do którego byłem kierowany na badanie nie chciał komentować wyniku tylko odesłał z powrotem

Witam. Wszystko w Oct na czerwono to patologia na żółto wymaga kontroli .czy badanie jest zrobione dobrze technicznie? Jest to u góry w formie ułamki np 8/10 dobrze do 10/10.niższy wynik podważa wiarygodność badania. Pozdrawiam serdecznie

OCT nerd wzrokowego to badanie budowy nerwu wzrokowego. Aparat mierzy jak nerw wygląda , jakie ma wymiary i najważnijesze jaką ma strukturę.
Nerf zbudowany jest z włókien nerwowych i jeżeli jest ich mniej co ma miejsce w niektórych chorobach jak jaskra aparat może to pokazać.
Wydruk wyniku wtedy zwykle pokazany jest na czerwono. Jeżeli nerw wzrokowy jest zdrowy zwykle wynik jest na kolor zielony.