Co oznacza wynik biopsji tarczycy 69-letniej osoby?

Moj wynik z pobrania probki z guzka tarczycy brzmi: obraz zmiany lagodnej. Rozmas zawiera tyreocyty o zaznaczonej anizonkleozie lezace w grupach, platach i rozproszeniu wsrod mas i strzepkow zagestrzonego koloidu z tyreofagami. Dla mnie to nie jest zrozumiale. Prosze o przelozenie na prosty jezyk.

Lek. Paweł Szadkowski

Opisywane są komórki tarczycy o zmienionych jądrach komórkowych, które znajdują się w koloidzie tarczycy. Opis podaje, że to zmiana łagodna i nie stanowi powodu do niepokoju.