Co oznacza wynik MR 23-latka?

Dzień dobry, Prosiłbym o ogólną opinię oraz metodę leczenia odnośnie opisu rezonansu mag. odcinka lędź. Wykonano badanie MR w płaszczyznach cor.,trans., sag. w obrazach T1, T2 zależnych. Fizjologiczna lordoza lędźwiowa zachowana. Kręgoszczeliny łuków kręgów L5 bez cech kręgozmyku. Okrężne uwypuklenie krążka mk L4-5 , które powoduje ucisk korzeni nerwowych w symetrycznie zwężonych otworach mk i worka oponowego. Na poz. L5-S1 centralne, szerokopodstawne uwypuklenie krążka wywołuje przewężenie kanałów mk i ucisk korzeni nerwów rdzeniowych. Stożek końcowy i nici ogona końskiego normosygnałowe, bez zmian ogniskowych. Wysokość i struktura kręgów zachowana.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna łączna ocena powyższego badania z bezpośrednim badaniem lekarskim, proszę zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badanie , sądze że wskazana jest konsultacja neurochirurga.