Co oznacza wynik MR przysadki mózgowej 22-latki?

Witam Serdecznie, po wykonaniu MRI przysadki mózgowej w wyniku badania jest napisane, że w tylnej części przysadki mózgowej widoczna jest zmiana o charakterze torbieli kieszonki Rathkego w wymiarze strzałkowym wielkości 4x3 mm. Po stronie prawej na pograniczu wieńca promienistego oraz ciała ośrodka półowalnego i w zakresie jądra ognistego obecne jest nietypowo przebiegające naczynie lub naczyniak żylny. Czy jest to coś poważnego ? czy tylko taka natura ?

Torbiel kieszonki Rathkego to nie jest nowotwór według klasyfikacji WHO. Leczenie jest zależne od wielkości zmiany, objawów klinicznych. Wskazana jest konsultacja okulistyczna (celem oceny pola widzenia ) i endokrynologiczna.