Co oznacza wynik RTG kręgosłupa szyjnego u 35-latka?

RTG Kręgosłupa szyjnego : Dyskopatie C3-C4-C5, Osteofity na krawędziach trzonów niektórych kręgów, możliwa niewielka niestabilność trzonu C4, zmniejszenie lordozy szyjnej, drobne zwapnienie w przyczepie ścięgnistym mięśni karku. Czy na to schorzenie mogę mieć skierowanie na Kołnierz Ortopedyczny i jaki rodzaj kołnierza ???

Witam serdecznie,

Decyzję o sposobie leczenia podejmuje lekarz ortopeda. Dlatego należy udać się do ortopedy celem konsultacji i ustalania dalszego postępowania.

Pozdrawiam.