Co oznacza wynik RTG starszej osoby?

Witam. Mam pytanie dotyczące nie mnie a mojego dziadka. Kilka lat temu na zdjęciu RTG klatki piersiowej znaleziono u niego guza, zlekceważył to , teraz guz ma około 5cm, dziadek całe życie palił papierosy. Był w instytucie chorób płuc w Warszawie, gdzie pobierano mu wycinki 3 razy i za każdym razem nic nie wychodziło bo guz jest wiejscu gdzie bardzo trudno pobrać wycinek. Po raz czwarty pobrano mu wycinek z płuc gdzie przyszły już wyniki a lekarze nic nie chcą mówić .... Dziadek ma też guz w jelicie grubym gdzie pobrano mu wycinek kilka dni temu i czekamy w obecnej chwili na wynik. W ostatnich dniach dziadek skarży się na ból pleców, ból szyi, jest osłabiony, twarz jasna , ma też opuchnięta nogę od kolana aż po kostkę gdzie leki nie pomagają by opuchlizna zeszła . Proszę o pomoc, jakoś informacje jak dalej postąpić w tej sytuacji, bo cała rodzina już nie wie co robić. Nikt nie chce nam nic powiedzieć. Lekarze czekają . Wszystko trwa już ponad 6 mc , leczenia dalej nie ma . Proszę o pomoc :(

Z wysokim prawdopodobieństwem taka zmiana może odpowiadać nowotworowi. W przypadku niepokojącego cienia w RTG klatki piersiowej wykonuje się TK. Wynik histopatologiczny zweryfikuje, czy jest to złośliwa choroba rozrostowa. Niestety objawy, które Pani przedstawiła mogą (ale nie muszą) świadczyć o przerzutach. Szczególnie niepokojący jest niesymetryczny obrzęk kończyny, który może świadczyć o zaburzeniach przepływu limfatycznego, np. z powodu zajętych węzłów chłonnych.