Co oznacza wynik RTG klatki piersiowej u 52-latki?

Witam. Robiłam RTG klatki piersiowej i taki otrzymałam wynik. Pola płucnebez zmian ogniskowych o wzmożonym rysunku podścieliska. Poszerzenie cienia śródpiersia środkowego po stronie prawej. Wymiar poprzeczny sylwetki serca w granicy normy RTG. Czy przy takim wyniku mam powód do obaw?

Trudno odnieść się do wyniku nie znając objawów i przyczyn wykonania badania. Poszerzenie wnęki może świadczyć o procesie rozrostowym, może być jednak pokłosiem zapalenia płuc, niewydolności krążenia lub wariantem anatomicznym.