Stan po wszczepieniu sztucznej zastawki serca i rozrusznika

Pola płucne bez zagęszczeń ogniskowych.Rysunek naczyniowy płuc przywnękowo wzmożony. Sylwetka serca poszerzona w wymiarze poprzecznym. Kąty p/ż wolne. Stan po wszczepieniu sztucznej zastawki serca, oraz rozrusznika.

Witam serdecznie. Obraz uzyskany w badaniu może wskazywać na zmiany o charakterze zapalnym. Powiększenie się wymiaru poprzecznego serca wskazuje na przerost mięśniówki serca.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi: 1. Poszerzenie sylwetki serca, co wymaga diagnostyki kardiologicznej, w tym przede wszystkim wykonania ECHO serca. 2. Nieznaczne wzmożenie rysunku naczyniowego wnęk również najpewniej jest konsekwencją niewydolności krążenia. Sugeruję zatem konsultację kardiologiczną.