Co oznacza wynik TK klatki piersiowej 80-latka?

Mężczyzna 80 lat. Choruje na stab. przewl. chor. niedokrwienną serca, nadc. tętn., po implantacji BMS oraz POChP (od kilku lat). Objawy: przewlekły kaszel z odkrztuszaniem d. ilości plwociny (czasami z domieszką krwi), duszność (zwł. wysiłkowa), świszczący oddech, Wynik TK klatki piersiowej po hospitalizacji z powodu zaostrzenia POChP: Konsolidacja guzkowych zagęszczeń o wielk. do 12 mm w szczycie płuca prawego (gł. w seg. 2-im), w otoczeniu struktur drobnoguzkowych i pasmowatych, biegnących do opłucnej. Zmiany niedodmowe płata środkowego z guzowatą podopłucnową konsolidacją o wielk. 18 mm w seg. 4-tym. Rozproszone zagęszczenia okołooskrzelowe w tym guzkowe o wielk. 14 mm w seg. 8 i o wielk. 10mm w seg. 10tym płuca prawego. W płucu lewym drobne zagęszczenia zrębu u podstawy płata środkowego i języczka, w których widoczne są rozproszone drobne struktury guzkowe o ś.3-5mm oraz obwodowe pogrubienie okołooskrzelowe o śr. 11mm w seg. 4-tym. Uwapnione płytki w zgrubieniach opłucnej ściany przedniej klp na poziomie płatów górnych. Liczne drobne zwapniałe w. chłonne wzdłuż oskrzeli głównych oraz we wnękach płucnych. Trzon kręgu Th11 klinowato przypłaszczony ku przodowi po złamaniu kompresyjnym z wgnieceniem jego górnej powierzchni. Klinowate kompresyjnie przypłaszczenie ku przodowi trzonu kręgu Th12 z dużym guzkiem Schmorla w jego blaszce granicznej górnej. Obr. płuc najp. odpow. przewl. pneumopatii - nie można wykluczyć współistniejącego procesu npl. Co o tym myśleć i jakie powinno być dalsze postępowanie? Dziękuję.

Trudno powiedzieć, Opis TK do interpretacji klinicznej. Jakie objawy, wywiad, obciążenia chorobowe, leki ???
Konieczna pełna konsultacja neurologiczna ; ocena ogólnego stanu zdrowia
Pozdrawiam