Co oznaczają nawracające ropnie okolicy odbytu?

Witam. Chciała bym się dowiedzieć co oznaczają nawracające ropnie przy odbycie. Mam hiv i rok temu nie biorąc leków retrowirusowych byłam z ropniami co miesiąc w szpitalu. Rok temu zaczęłam brać leki i ropnie się nie pojawiały. Miałam spokój. Ale ostatnio znów się pojawiają a leki biorę cały czas. Co mogę zrobić żeby uniknąć znów nacięcia ropnia. Czy mogę to jakoś wyleczyć w domu?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza zarówno chirurga jak i u lekarza prowadzącego leczenie antyretrowirusowe - konieczna ocena dotychczasowego leczenia