Co oznaczają owrzodzenia w jamie ustnej?

Witam od dwóch dni boli mnie gardło dodatkowo na dolne wardze w jamie ustnej pojawiły się jakby czerowne owrzodzenia również na górnej wardze po bokach oraz kropki czerwone na podniebieniu. Co to moE być?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Najprawdopodobniej jest to infekcja wirusowa, ale aby to stwierdzić powinna Pani udać się na kontrolę do lekarza rodzinnego.