Co oznaczają widoczne nieliczne granulocyty kwasochłonne i skupisko limfocytów?

Witam!Mam pytanie?Odebrałam dziś wynik histopatologiczny i opis jest taki "W blaszce właściwej widoczne są nieliczne granulocyty kwasochłonne i skupisko limfocytów.

Lek. Paweł Szadkowski

Oznacza to po prostu obecność komórek zapalnych. Zwiększona ich ilość sugeruje proces zapalny, ale normalnie również występują u osoby zdrowej. Nie napisała Pani skąd jest wycinek, ani jakie objawy u Pani występują, więc ciężko cokolwiek stwierdzić. Jeśli nie ma u Pani żadnych objawów, a cały pozostały opis hist-pat jest w normie, nie widzę powodu do niepokoju.