Co oznaczają wyniki badań hormonalnych dziecka?

Moje dziecko ma obecnie skończone 5 miesięcy. Długość ciała przy urodzeniu 57cm, ostatnio lekarz pediatra ją mierzył i wyszło, że urosło przez ten czas tylko 1 albo 2cm. Zrobiliśmy badania TSH i FT4 wyniki są następujące FT4 18,07 pmol/l, TSH 1,71 mlU/l. Czy wyniki te powinnismy skonultować z endokrynologiem ?Czy mogą oznaczać problemy z tarczycą a co za tym idzie ze wzrostem ?

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udać się do lekarza pediatry, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.