Co oznaczają wyniki badań kręgosłupa?

Witam, jestem w trakcie diagnostyki podejrzenie zmian w obrębie kręgosłupa szyjnego. W chwili obecnej łykam tabletki gabapentin 2x300 i dexamenthason 2x1mg 8 dzień. Dretwienie lewej reki a wlasciwie kciuka i palca wskazującego podczas odchylania głowy do tyłu ograniczenie ruchu w obrebie szyi i bol barku i karku promieniujący pod lopatke. niewiele się dopwiedzialam podczas pierwszej wizyty gdyż bez badan neurlog niewiele mogl stwierdzić. na początku zaniepokoilo mnie to ze mam osłabną siłę miesniowa w lewej rece a kiedy doszedł bol i drętwienie nie strasznie się przestraszyłam. ...dodam ze z zawodu jestem listonoszem samochodowym wiejskim. wynik MR zniesiona fizjologiczna lordoza odcinka szyjnego, tendencja do kyfotycznego ustawienia. km mają nieco uszkodzona strukturę, widoczne niewielkie obniżenie intensywności sygnałow w czasie T2 zależnym . wypuklina tylna centralno-lewostronna km c6 c7 uciska worek opony twardej i modeluje lewy korzen nerwowyc7.umiarkowane uwypuklenie do kanału kręgowego km c3c4, c4c5 i c5 c6.rdzen kręgowy jest nieposzerzony , nieucisniety i bez zmian ogniskowych.zmian ogniskowych w kanale nie stwierdzono, wysokość trzonow zachowana. czy taki wynik dyskwalifikuje mnie do pracy w danym zawodzie? czy konieczna będzie operacja?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza neurochirurga, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć i zalecić dalsze postępowanie.