Co oznaczają wyniki mojego 16-letniego syna?

Proszę o wyjaśnienie wyników 16letnieho syna.W sekw tof nie uwidoczniono t. Łączącej tylnej lewej (wariant anatomiczny)poza tym naczynia koła tętniczego Willsa bez widocznych zmian w prawej okolicy czołowej torbiel pajeczynowki gr do 14mm .Nieco bardziej wydatny prawy konar mózgu bez ognisk o odmiennym sygnale .Proszę o wyjaśnienie

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Rozumiemy Pani niepokój o stan zdrowia swojego dziecka. Prawidłowo, że wykonano badanie obrazowe mózgu. Jednakże nie wskazała Pani, w jakim celu było wykonywane badanie, a także, czy występują pewne niepokojące objawy ze strony układu nerwowego.

Istotne są również ewentualne dolegliwości, które mogą towarzyszyć dziecku w codziennym życiu.

Na podstawie wskazanego opisu badania obrazowego, można by stwierdzić, że wyodrębniono torbiel pajęczynówki w obrębie okolicy czołowej mózgu. Jest to nieprawidłowo ukształtowany zbiornik płynu w wewnątrz czaszki. Taki rodzaj torbieli jest zmianą łagodną, gdzie dość często mogą się samoistnie wchłonąć.

Jednakże o każdym postępowaniu powinien decydować lekarz neurolog. Dlatego też zalecamy Pani konsultację ze specjalistą, który po analizie dotychczasowych badań będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu.

Odpowiedzi na podobne pytanie można przeczytać pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/torbiele-pajeczynowki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutki-pekniecia-torbieli-pajeczynowki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.