Co oznaczają wypukliny pierścieni włóknistych krążków międzykręgowych C5-C6 i C6-C7?

Badanie MRI wykonane w sekwencji SE, obrazy T1 i T2-zależne uwidoczniło przepuklinę tylno-boczną lewostronną krążka międzykręgowego C4-C5, która uciska worek opony twardej i zwęża lewy otwór międzykręgowy. Wypukliny pierścieni włóknistych krążków międzykręgowych C5-C6 i C6-C7,które modelują brzuszną powierzchnię worka oponowego oraz powodują zwężenie otworów międzykręgowych, Obniżenie sygnału w obrazach T2-zależnych z w/w krążków przemawia za ich zwyrodnieniem.. Czy mam się poddać operacji?

Witam serdecznie,

Czy wskazany jest zabieg chirurgiczny czy tylko leczenie zachowawcze, decyduję o tym neurochirurg. Dlatego proszę udać się do neurochirurga celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.