Niewielka wypuklina pierścienia włóknistego w/w krążka

mam silne bóle głowy ,ból kręgosłupa szyjnego i barku prawej ręki drętwienie dłoni w badaniu MR opisano /obrazy T1 iT2 zależnie uwidoczniono słabo zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe krążka międzykręgowego C5-C6 wyrażone obniżeniem sygnału w obrazach T2 -zależnych (odwodnienie krążka) oraz obniżenie jego wysokości.Niewielka wypuklina pierścienia włóknistego w/w krążka ,która modeluje brzuszną powierzchnię worka opony twardej.Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z wytworzeniem łagodnej kyfozy.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.