Co oznaczają zaburzenia w przewodzie pokarmowym w ciąży?

Witam, jestem w 8tygodniu ciąży. Od kilku dni ciągle coś mi jeździło po jelitach, dzień był spokoju, a dziś rano jak leżałam jeszcze w łóżku poczułam w brzuchu na wysokości pępka i trochę poniżej silne drgawki wewnątrz brzucha. Stopniowo stawały się coraz lżejsze i po chwili drgawki ustaly. Czy to może być jakiś problem z przewodem pokarmowym? Dodam, że wyróżniam się w miarę normalnie i regularnie, staram się też jeść zdrowo i nie tlusto.

Lek. Michał Lenard

Pani objawy mogą być spowodowane ciążą. Nie są powodem do niepokoju. Pozdrawiam!