Co powinna robić osoba z rumieniem na twarzy i dusznościami?

Dzień dobry. Jestem kobietą, mam 20 lat. Do początku grudnia 2017 roku brałam lek - izotek - na mocny trądzik. Tabletki wyleczyły mój tradzik, niestety od około pazdziernika mam fatalny skitek uboczny - nadmiernie wrazliwa cere. Mam napadowe czerwienienie sie twarzy praktycznie non stop przy wielu czynnikach - stresie, troche wyzszej temperaturze, lekkim wysilku. Minelo juz 5 miesięcy odkad odstawiłam tabletki, a rumień chyba tylko sie zaostrza, teraz kiedy jesy cieplo na dworze nie da sie zyc, a do tego rumienia dochodzą duze dusznosci i uczucie gorąca. Co robić?

Lek. Michał Lenard

Jeżeli jest to skutek uboczny leku, to powinna Pani skierować się do dermatologa, który oceni rumień i zdecyduje o leczeniu. Pozdrawiam!