Co powoduje ból obok pępka?

Trzy tygodnie temu przeszłam zabieg laparoskopowego usunięcia pęcherzyka żółciowego. Generalnie czuję się dobrze, niepokoi mnie tylko jeden objaw - zaraz obok pępka, po jego prawej stronie czuję ból, coś pomiędzy kolką a skurczem. Mialam sytuację bardzo stesujscą w po ktorej ten ból sie nasilił Jest bardziej odczuwalny gdy stoję albo leżę , niż gdy siedzę . Nie wiem czy to coś niepokojącego (przepuklina??), czy może tylko normalny objaw po laparoskopii? dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli ból przez kolejne tygodnie nie będzie ustępował, należy zgłosić się do lekarza w celu zbadania i zrobienia usg jamy brzusznej. Może to być przepuklina, może to być blizna pooperacyjna, ale bez badania nie da się tego określić ze stuprocentową pewnością.