Co robić, bo nienawidzę ojca?

Okłamałam go tylko raz, a on mnie bił i krzyczał. Jak go tylko przeprosiłam to zaczął na mnie wrzeszczeć i dał mi kare na tel. i nie mogę wyjść do koleżanek ani nigdzie. Co mam zrobić? P.S. Chciałam się zabić.

Witam!
Jesteś bardzo młodą osobą, która wkracza w wiek dojrzewania. Wiele sytuacji może wywoływać u Ciebie emocjonalne reakcje. Zachowanie taty może wydawać Ci się niesprawiedliwe i trudne do zrozumienia. Jednak zastanów się, czy Ty też zawsze jesteś względem niego w porządku, czy starasz się go słuchać i szanować. Teraz możesz czuć się potraktowana zbyt surowo, ale pomyśl, czy Ty na jego miejscu postąpiłabyś inaczej i jak sama siebie oceniłabyś w tej sytuacji?
Porozmawiaj z nim na spokojnie, kiedy emocje opadną. Powiedz, jak się wtedy poczułaś i co myślałaś, kiedy to wszystko się stało. Sprawy między członkami rodziny najlepiej jest rozwiązywać poprzez rozmowę.

Pozdrawiam