Co robić w przypadku pominięcia aktywnej tabletki Microgestin 1-20?

Dzien dobry mam pytanie dotyczące zapomnianej tabletki. Przyjmuje microgestin 1-20, i zapomniałam wziąsc pierwsza tabletkę aktywna z drugiego tygodnia tzn 8, wzięłam ja zgodnie z ulotka od razu po zorientowaniu sie ze ja zapomniałam i kolejna o zwykłej porze. Mam dwa pytania, czy jest ryzyko zajścia w ciąże jesli stosunek odbył sie dwa dni wcześniej? I jeszcze jedno na ulotce pisze "you do not need to use back up birth control method if you have sex" co to oznacza ?

Lek. Katarzyna Szymczak

Oznacza to że nie potrzeba przyjmować tzw tabletki "po", ryzyko ciąży jest niewielkie.
Pozdrawiam

Zależy, po jakim czasie od planowanego przyjęła pani pominętą tabletkę; jeśli mniej niż 12 h, nie ma powodu do niepokoju. Jeśli więcej, proponuję przez 7 dni stosować dodatkową metodę antykoncepcji.