Co robić z tym drętwieniem łydki?

Witam od 3/4 dni mam zdrętwiałą łydkę zdrętwienie obejmuje przednią lewą cześć co może być tego przyczyna?
KOBIETA, 19 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

drętwienie łydek może mieć wiele różnych przyczyn. Mogą one być konsekwencją niewłaściwej postawy (np. pozostawania w jednej pozycji przez długi czas), jak również stałego uciskania nerwów, problemów naczyniowych bądź neurologicznych. Czasem drętwienie łydek może mieć związek z kręgosłupem.

W takiej sytuacji najlepiej udać się do lekarza i opowiedzieć mu o swoich dolegliwościach. Może to być lekarz pierwszego kontaktu, który w razie potrzeby przekieruje Panią do innego specjalisty.

Temat drętwienia nóg poruszaliśmy w naszych artykułach, które znajdują się pod następującymi linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-nog-powstawanie-przyczyny-postepowanie,

https://portal.abczdrowie.pl/czy-ty-tez-bagatelizujesz-dretwienie-nog-niekiedy-moze-wskazywac-na-grozne-schorzenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.