Co robić z tym zaczerwienieniem ucha?

Witam. Od jakiegoś czasu co wieczór pojawia się u mnie zaczerwienie ucha. Czasami lewe a gdy przestaje być czerwone robi się drugie ucho. Najwcześniej jednak jedno ucho jest czerwone. Od czego to może być?

Dzień dobry,

opisany problem może mieć wiele czynników np reakcja emocjonalna, gorące lub zimne temperatury, zmiany hormonalne lub leki mogą powodować rumieńce, zespół czerwonego ucha, infekcja ucha lub zapalenie ucha środkowego, ból nerwu trójdzielnego.

wskazana wizyta u laryngologa który wykona badanie ucha i w razie nieprawidłowości zleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam