Co robić z zatkanym nosem i krwawą wydzieliną?

Witam od jakiegoś czasu mam zupełnie zatkany nos do tego czasami w mojej flegmie pojawia się krew. dodam iz często w nosie mam tzw skrzepy krwi. krew najczęściej pojawia się w flegmie gdy boli mnie głowa ból głowy nie jest jakiś nasilony ale czuje takie jakby ciśnienie. biorę nedal bo lekarz mi przepisał bo jak byłem u niego mialem ciśnienie powyżej 140

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

wydzielina z krwią może się pojawić przy wielu schorzeniach, do których należą między innymi: choroby układu krążenia, nadciśnienie tętnicze, zaburzenia hormonalne, problemy z krzepliwością krwi i wiele innych.

W Pana przypadku jednak, łącząc objawy, może się okazać, że za wszystko odpowiadają problemy z zatokami. Bóle głowy, katar i krew z nosa, to typowe objawy zapalenia zatok.

Na zatoki zalecamy udanie się do laryngologa i przeprowadzenie kompletu badań. Na pewno trzeba wykonać tomografię zatok, oprócz tego warto zrobić tomografię całej głowy wraz z angiografią MRI.

Jeśli chodzi o domowe sposoby, które mogą Panu pomóc z katarem, to zaliczamy tutaj picie naparów ziołowych oraz robienie inhalacji z soli i ziół, uważając przy tym na śluzówkę nosa.

W wolnej chwili zachęcamy do lektury naszego tekstu dotyczącego zapalenia zatok:

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zatok

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.