Co to może być? Skąd te bóle?

Rok temu po nie doleczonych anginach pojawił się  u mnie rumień guzowaty. Leczenie antybiotykiem nie przyniosło poprawy wiec przepisano mi sterydy które brałam przez ok 7 miesięcy. Wszystko było dobrze ale jakieś 5 miesięcy temu zaczęły dokuczać mi dziwne bóle. Jako pierwszy pojawił się  ból okolicy mostka, tak jakby coś blokowało mi kości tej okolicy. Ból występował częściej z rana jak wstawałam, gdy juz trochę się rozruszałam ból się  trochę wyciszał. Następnie doszło tak jakby zblokowanie okolic szyjnej części kręgosłupa (nie mogę bez bólu odwrócić głowy w prawą lub lewą stronę). Później zaczęło strzelać mi w biodrze gdy chodzę. Jeśli stoję nie mogę przenieść ciężaru swojego ciała na prawą nogę gdyż boli mnie pachwina, strzela mi w kostkach, kolanach, nadgarstkach. A do tego wszystkiego u prawej ręki sztywnieje mi mały palec .Wspomnę jeszcze, że gdy wstaję z pozycji siedzącej boli mnie kość guziczka Nie mam pojęcia co to może być. Mam dosyć wizyt u lekarzy, każdy mówi co innego. Proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Przyczyny dolegliwości mogą być złożone. Najważniejsze z nich to zmiany w obrębie kręgosłupa -prawdopodobnie zwyrodnieniowe -oraz choroba zapalna stawów- reumatyczna. Wskazane wykonanie rtg kręgosłupa, a najprawdopodobniej również jego rezonans.

Po ich wykonaniu wskazana konsultacja neurochirurgiczna-a w zależności od jego opinii być może również ortopedyczna i specjalisty rehabilitacji medycznej. Niezależnie od nich wskazana jest również konsultacja reumatologiczna.
Pozdrawiam