Co znaczą te powiększone węzły chłonne?

Witam, od 4 lat paliłem papierosy,paczke dziennie, a przez ostatnie pół roku 1,5 paczki albo i dwie, nagle przestałem palić bo zabraklo mi energi na palenie, po rzuceniu nie czuje w ogóle przypływu energi, mam apetyt,zmniejszone libido wgle neimam popędu, czasami sie poce z rana i mam stany 37 C, powiekszyły mi sie wezły chlonne na szyji dolne, wyniki krwi, ob, crp wszystko jest ok, czy to może być rak jakiś? czy tylko zaburzenia ale czego?

Dzień dobry. Nie wiem ile czasu minęło odkąd Pan przestał palić, ale proszę pamiętać, że w pierwszej kolejności organizm przechodzi proces oczyszczania z toksyn, który jest dla niego sporym wysiłkiem. Dlatego nie należy się spodziewać w pierwszej kolejności przypływu energii a wprost przeciwnie, własnie w początkowym etapie będziemy narażeni na większe odczuwalne zmęczenie. Również zmienia się nasza nawykowa część funkcjonowania, a wszystko co automatyzowane oszczędza energię. Tym czasem musimy zastąpić stare, nawykowe zachowania, nowymi. To również obciąża poznawczo i przekłada się na odczuwalny wysiłek. Nie wiązałabym także wszystkich objawów wyłącznie z paleniem lub jego rzuceniem. Nasze funkcjonowanie jest wieloobszarowe. Być może dzieją się także inne rzeczy w Pana życiu, które powodują zmniejszenie odporności na stres, wpływają na podwyższony poziom lęku. Jeżeli medycyna nie wskazuje na przyczyny w tej sferze, proszę skorzystać z konsultacji psychologicznej. Diagnoza i ewentualne wskazania do terapii dadzą Panu jasny obraz sytuacji i szansę na pozytywne zmiany. Pozdrawiam.