Co znaczy ból i opuchlizna dużego palca u stopy?

Ból i opuchlizna dużego palca u stopy Witam. Mój zasadniczy problem jest opisany wyżej, teraz przejdę do szczegółów. Niedawno (ok 3 tygodnie temu) miałem wycięty z palucha wrośnięty fragment paznokcia, gdyż leczenie podstawowe maścią i antybiotykiem nie dało żadnego efektu (początkowo lekarz POZ chciał wykluczyć inne schorzenia, zwłaszcza skórne i zapalne, przypuszczalnie nie wywołane wrośnięciem paznokcia). Początkowo gojenie i przywrócenie rany do normalnego stanu przebiegało prawidłowo, jednak w pewnym momencie jakby się zatrzymało. Paluch jest opuchnięty, ponadto ból powraca, również przy nacisku na paznokieć od strony z której był wycinany. Z podstawowej obserwacji nie wynika, aby wrósł ponownie (obserwowałem regularnie przy gojeniu), a innych koncepcji nie mam. Co to może być? Czy powinienem udać się ponownie do chirurga aby to obejrzał? A może jeszcze coś innego ? Będę wdzięczny za pomoc

Lek. Michał Lenard

Powinien się Pan zgłosić do chirurga na wizytę kontrolną. Pozdrawiam!