Co znaczy poszerzenie w dolnej części jąder podstawy o wymiarach 11x7m?
proszę o interpretację wyniku rezonansu, który był robiony z powodu częstych bóli głowy, zawrotów głowy, skoków ciśnienia, duszności, i uczucia jakby prawa strona trochę sztywniała tz. noga i ręka. W wyniku jest poszerzenie w dolnej częsci jąder podstawy o wymiarach 11x7m. Neurolog kierując na badanie podejrzewał SM po przeprowadzeniu badania fizykalnego( dodatni odruch Rossolimo i próba romberga) bardzo proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Pierwsze objawy autyzmu
Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.
Witam!
Mało danych dotyczących wyniku badania RM głowy - musi być cały opis, nie tylko jeden wybrany fragment. Należy rozszerzyć diagnostykę neurologiczną, szczególnie przy podejrzeniu SM. Prawdopodobnie do tego dołączyły się sprawy emocjonalne, a może to tylko nerwica? Może warto skonsultować problem z psychiatrą lub psychologiem?
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.