Co znaczy silne swędzenie warg sromowych i opuchlizna?

Witam, Byłam na rutynowym badaniu u ginekologa stwierdził ze mam stopień czystości dobry ale jest lekka infekcja wypisał mi globulki dopochwowe clotrimazolum zaczęłam je brać przy ich używaniu dostałam silnego swędzenia pieczenia oraz spuchły mi wargi sromowe dodam tez ze zanim zaczęłam je brać nic mi nie dolegało ostatniej tabletki nie zuzylam i poczułam ulgę gdy przestałam je barć ale swędzenie pozostało i jest bardzo uciążliwe co mam zrobić do lekarza mam dopiero na 9marca wcześniej się nie da bo są kolejki próbowałam tamtym rosa nie pomaga maść clotrimazolum niby coś pomaga ale słabo nie mam już siły do tego swędzenia proszę o radę :(

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Objawy, które Pani opisała mogą być wynikiem reakcji alergicznej na lek. W takim wypadku należy odstawić lek. Zazwyczaj takie postępowanie wystarcza. Jeżeli byłyby objawy niepokojące (np. uciążliwa opuchlizna), należy udać się do lekarza, nie musi być to ginekolog.