Co znaczy to napięcie w głowie i szybkie bicie serca?

Czy możliwa jest reemisja? Lecze się od lutego na zaburzenia lękowe, natrectwa, depresja, obecnie biorę egzysta i wenlafaksyna po 150mg rano a wieczorem egzysta 150mg i trittico 150mg, teraz doszła depakine chrono 300 2 razy dziennie, mimo zastosowania leczenia mam napięcie w głowie, czasem przyspiesza mi serce

Marek Kubiszewski Psychiatria

Dla skuteczności działania przeciwlękowego i przeciwdepresyjnego podawanie paroksetyny w dawce jednorazowej bądź podzielonej zwykle nie ma szczególnego znaczenia. Skoro większa dawka przesunięta jest na noc, to być może powodem jest wzmożona senność po wyższej dawce jednorazowej. Lek zwykle ma neutralny wpływ na sen, niemniej bywa, że obserwujemy po paroksetynie zażywanej w ciągu dnia uciążliwe ziewanie, albo ożywienie które będzie utrudniać zasypianie. Dawkowanie należy rozkładać zależnie od osobniczej tolerancji leku. Dawka 60mg rano najczęściej jest dobrze tolerowana.