Co znaczy zmiana ogniskowa hypoechogeniczna o średnicy 17 mm w korze nerki?

Witam! W badaniu USG Wpisano w korze nerki lewej zmiana ogniskowa hypoechogeniczna o średnicy 17 mm ( torbiel z gęsta treścią? Tu??) proszę o odpowiedź dziękuję

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W nerce wykryto zmianę, ale z racji tego, że jest to tylko badanie obrazowe, to nie da się powiedzieć z jaką zmianą ma Pani do czynienia, dlatego najprawdopodobniej będą konieczne dalsze badania aby wykluczyć zmianę podejrzaną. Oczywiście taki wynik powinien być oceniany w oparciu o stan kliniczny pacjenta, dlatego niezbędna jest kontrola u lekarza prowadzącego.