Czy decyzja o posłaniu dziecka do przedszkola specjalnego była właściwa?

Witam.

Od początku marca moja córeczka będzie uczęszczała do przedszkola specjalnego. Niektórzy uważają, że się tam zmarnuje. Ja uważam inaczej. Będzie tam miała terapię, fachową opiekę. Nie wiem co już o tym myśleć. Proszę o poradę.

Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Domyślam się, że maluszek ma zdiagnozowany autyzm i został przyjęty do przedszkola specjalnego;) Zachęcam Panią do uzyskania informacji, jakimi metodami pracuje się z dziećmi: indywidualnymi, czy grupowymi. Wydaje mi się, że wiekszość placówek tzw. specjalnych przeżywa w tej chwili rozkwit i zapewnia swoim podopiecznym dużo fachowej pomocy, zajęć i terapii:)

Jeśli zaobserwuje Pani, że maluszek nie rozwija się dobrze albo zachowania, które Panią niepokoją nasilą się, to zawsze może Pani zmienić placówkę;)

Pozdrawiam.

Witam. Nie pisze nic Pani o poziomie funkcjonowania Córeczki, z jakiego powodu została zakwalifikowana do przedszkola specjalnego. Przedszkole specjalne ma zawsze świetnie wykształconą kadrę, jest dostosowane do pracy z dzieci ze specjalnymi potrzebami, dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne rozwijające funkcjonowanie dziecka. Myślę zatem, iż była to słuszna decyzja.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie. W liście nie ma żadnych informacji o dziecku: dlaczego decyzja o przedszkolu specjalnym?, czy dziecko przejawia jakieś zaburzenia, jeśli tak to jakie? Jeśli nie to skąd ta decyzja.
Pozdrawiam AM