Nerwowe dziecko a zapisanie do przedszkola

mój syn ma 4 latka. problem polega na tym, że jest bardzo nerwowy. od września chciałabym dać go do przedszkola ale on bardzo boi się obcych.. ciężko mu jest się oswoić. boję się że sobie nie poradzi i pomyśli że mama go nie chce dlatego dała go do przedszkola. jest bardzo za mną.uwielbia się przytulać, wrzędzię chce chodzić ze mną. gdy wspomnę o przedszkolu złości się i mówi że nigdzie nie idzie '-( nie wiem co robić...

Witam, proszę skorzystać z wizyty w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w celu znalezienia pomyślnego rozwiązania dla zgłaszanego zachowania syna. Przed pójściem do przedszkola proszę też zadbać o to, by syn miał możliwość oswoić się z nowym miejsce, przedszkolankami, dziećmi. Zastanawiam się też, jak Pani jest z myślą o rozłące z synem? Poza tym, że ma Pani niepokoje o to, jak on sobie poradzi, zastanawia się Pani jak Pani będzie z tym? Jest w Pani gotowość na to rozstanie? Być może warto przyjrzeć się swojej postawie wobec dziecka i czekających go wyzwań rozwojowych w obecności psychologa/psychoterapeuty, tak by i Pani i syn mogli bez szwanku przechodzić przez nieuchronny i potrzebny dla prawidłowego rozwoju proces separacji. Pozdrawiam Danuta Michalczyk

Witam. Może warto przedstawiać przedszkole jako coś dobrego. Może jest możliwość udania się do przedszkola, do którego ma chodzić żeby trochę się tam pobawił a mama poczeka. To mi przyszło do głowy.