Ćwiczenia fizyczne modelujące sylwetkę 23-latka

Witam nazywam się Bartek mam cudowną kobietę od 5 lat razem a od pół roku narzeczeństwo ale nie mogę sobie poradzić z jedną rzeczą mam 178 cm wzrostu a ważę 66 kilo jestem szczupły choć brzuszek mi rośnie ale chodzi mi o barki mam dość szczupłe i nogi to samo mam ogromny problem z doborem koszulek,spodni,swetrów i kurtek pani w sklepie mi powiedziała żebym zakładał ubrania unisex ale nie wiem co to są za ubrania powiedzcie mi co to właściwie jest i czy jest sens kupować

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Proponuję zacząć ćwiczenia od 6 weidera i wykluczyć z diety alkohol, słodycze i tłuste produkty.

Witam. Warto porozmawiać z trenerem personalnym na siłowni, żeby zaproponował ćwiczenia na zwiększenie masy mięśniowej w górnej części ciała. Na "brzuszek" również proszę uważać, bo od małego do dużego jest łatwo przejść. Myślę, że gdy będzie Pan ćwiczył, ten obecny nawet bez ograniczenia kalorii zniknie.

Witam serdecznie,

Jeżeli chodzi o Pana wagę to rzeczywiście jest niska i powinien Pan skupić się na właściwej diecie oraz ćwiczeniach na siłowni, które rozbudują masę mięśniową. Powinien Pan być na tzw ,,bilansie energetycznym dodatnim'' czyli zjadać więcej niż wskazuje na to czynna przemiana materii. Tylko tym sposobem przybierze Pan na wadze. Dodatkowo ćwiczenia wyrzeźbią ciało i pozbędzie sie Pan brzuszka. Ubrania unisex to odzież zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, nie ma podziału na płeć.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk